Květen 2006

Nejprodávanější boty s ocelovou špičkou

11. května 2006 v 18:35 | admin
Nejprodávanější boty typu STEEL v období leden- květen 2006. Informace Poskytnuty z internetových obchodů : www.abtulip.com www.boty-steel.cz a www.bustagrip.cz Podle pořadí :1. místo : 3 dírkové boty STEEL barva BLACK
2. místo : 10 ti dírkové boty STEEL barva BLACK
3. místo : 10 ti dírkové boty LESTA barva BLACK
4. místo : 20 ti dírkové boty STEEL barva BLACK
5. místo : 10 ti dírkové boty LESTA barva OLIVA
6. místo : 15 ti dírkové boty STEEL barva BLACK
7. místo : 10 ti dírkové boty STEEL barva ORANGE
8. misto : 10 ti dírkové boty BUSTAGRIP - barva BLACK
9. místo : 8 dírkové boty STEEL barva BLACK
10. místo : 8 dírkové boty STEEL barva BORDO

FOTOGALERIE Dr. MARTENS

11. května 2006 v 18:06 | převzato z www.martensky.cz - dodal - www.boty-steel.cz

HISTORIE BOT ZNAČKY Dr.Marten's

11. května 2006 v 17:49 | převzato z www.martensky.cz
HISTORIE BOT ZNAČKY Dr.Marten's
V roce 1945, tedy něco více před půlstoletím, se přihodilo něco, co ovlivnilo svět na další desetiletí.

Pan Dr. Klaus Maertens z Bavorska si při lyžování vážně poranil kotník. Je fakt, že toto samotné zatím se světem nehnulo, ale mělo vliv na miliony páru nohou. Nehoda na lyžích a bolavý kotník byly počátkem vynálezu takové boty, která by umožnila zraněnému chodit.

Dr. Maertens a jeho kolega Dr. Herbert Funck přišli jako první se vzduchovým polštářem v podešvi. Avšak přes úspěch v podobě perfektní a pohodlné boty tady pořád ještě něco chybělo a oba si uvědomili, že potřebují společnost, která bude schopna boty kvalitně vyrábět a distribuovat do ostatních zemí.

Továrna R.Griggs v zapadlém anglickém městečku Wollaston dokonale vyhovovala jejím záměrům. Majitel William Griggs byl návrhem nadšen a 1. 4. 1960 byla na světě první 1460 - čtrnáctšedesátka dodnes zdaleka nejpopulárnější a nejprodávanější typ. Pouze pro zjednodušení byly boty poangličtěny z Dr. Maertens na Dr. Martens.

Martensky vytvořily v Anglii subkulturu pevně spjatou s rockovou hudbou a nedají na ně dopustit takoví velikáni jako Paul McCartney, Elton John, Madona, Rolling Stones, Bee Gees, Jethro Tull, Depeche Mode, Red Hot Chili Peppers a další. V roce 1999 byla o historii a vlivu této značky na anglickou kulturu napsána kniha. Stejně jako každý Američan pamatuje, kde byl a co dělal, když zastřelili J. F. Kennedyho, ví každý Angličan, kdy a kde si koupil svoje první martensky.

Jsou kombinací prvotřídní kvality, perfektní práce výhradně anglických ševců a popularitě, která z nich udělala u několik generací takzvané

"EVER LASTING SHOES" věčné boty

Originální idea doktora - lyžaře prošlo dlouhým vývojem od poválečného Bavorska k legendě, ale tak už to bývá, že dobrý nápad ocení miliony lidí na celém světě.

VÝBĚR VELIKOSTI BOT

9. května 2006 v 14:56 | Admin


Jakou velikost obuvi potřebujeme

Nohy by se měli měřit vestoje - a to obě. Může se totiž stát, že je jedno chodidlo delší než druhé. Velikost obuvi se pak volí podle větší nohy. Při měření by měl mít člověk na sobě typ ponožek, které bude v nové obuvi nejčastěji nosit. Délka nohy se měří od paty po konec nejdelšího prstu. Podle toho se pak určuje číslo velikosti obuvi. Obuv uzavřených střihů musí mít před prsty asi centimetrový prostor, tzv. nadměrek, který slouží jako rezerva pro volný pohyb při jejich prodloužení za chůze.

Několik systémů

Základem je tzv. metrická délka, daná délkou chodidla měřeného vždy vestoje od paty až k nejdelšímu prstu (obvykle palci). V ČR se objevují nejčastěji čtyři typy značení velikostí obuvi:
· Metrický milimetrový systém (Mondopoint), u něhož činí interval stupňování mezi jednotlivými čísly 5 mm. Velikost obuvi odpovídá délce nohy měřené v milimetrech.
· Metrický centimetrový systém vychází z rozdílu 1 cm mezi celými čísly velikostí, mezi půlčísly 0,5 cm. Velikost obuvi se určí, když se připočte k naměřené délce v centimetrech hodnota minimálního nadměrku (1 cm). Délce nohy 16 cm (160 mm) odpovídá v tomto systému tedy číslo 17; 26,5centimetrovému chodidlu pak 27 1/2.
· Francouzský systém číslování (EURO) nemá půlčísla. Interval mezi velikostmi činí jeden francouzský steh (6,66 mm). To tedy znamená, že například pro nohu o délce 210 mm si musí zákazník koupit velikost 33, u 245milimetrového chodidla pak velikost 38. V tomto případě je však třeba zkontrolovat i zemi původu výrobku - obuv dovezená například z Itálie se musí koupit o číslo větší, neboť zdejší výrobci mají francouzskou stupnici stavěnu jinak.
· Anglický systém zakládá číslování velikostí na palcích (inch). Rozmezí mezi půlčísly odpovídá 1/6 palce (4,2 mm), mezi celými čísly pak 1/3 palce (8,4 mm). Pro délku nohy 270 mm je tedy třeba žádat číslo velikosti 8.
Doporučujeme jako základní systém měření metrický v milimetrech a přepočítávat viz tabulka.


Další info také na www.abtulip.com

kopie.jpg